Powróć do wszystkich aktualności #ZajezdniaSTART - relacja

Przy ul. Grabiszyńskiej na terenie dawnej zajezdnia autobusowej, gdzie w latach 80. rodziła się wrocławska "Solidarność", powstaje Centrum Historii Zajezdnia. Otwarcie zaplanowano na sierpień 2016 r.

Projekt został zaprezentowany 27 października w trakcie konferencji #zajezdniaSTART zorganizowanej w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

 

Historycy i autorzy wystawy opowiedzieli o  głównej ekspozycji "Wrocław 1945-2016". Dyrektor Ośrodka Marek Mutor zachęcił wrocławian do zgłaszania swoich propozycji na wystawy czasowe. W trakcie spotkania odbyły się także rozmowy panelowe.

Przedstawiciele polskich muzeów nowej generacji - Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Polski oraz Europejskiego Centrum Solidarności opowiedzieli o tym jak budować nowoczesną narrację o Polsce i jej historii. W dalszej części  eksperci ds. mediów społecznościowych rozmawiali o funkcjonowaniu instytucji kultury w epoce nowych mediów. Po krótkiej przerwie odbyła się prezentacja instytucji norweskich, które współpracują przy projekcie.

Ostatnia część przeznaczona była na dyskusję na temat projektu.

Centrum Historii Zajezdnia jest jednym z największych projektów powstających w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

 

Galeria zdjęć

 

Media o konferencji:

71news

TVP Wrocław

Gazeta Wyborcza 

wroclaw.pl

Gość Niedzielny

Onet

Fakt

Radio Wrocław

Radio Rodzina


Powróć do wszystkich aktualności