album02.jpgKibice na ponad 400 stronach znajdą blisko 800 ilustracji - przede wszystkim nieznane nikomu zdjęcia, a także dokumenty oraz programy meczowe, plakaty, bilety wstępu oraz wycinki prasowe. Wszystko od momentu powstania klubu - od 1947 r. do końca sezonu 2011/2012, kiedy to Śląsk wywalczył drugi w historii tytuł mistrzów Polski.

Chociaż historia najbardziej utytułowanego wrocławskiego klubu piłkarskiego liczy sobie już 66 lat, to ciągle można odczuć brak opracowań, które byłyby poświęcone WKS-owi. Niniejszy album, chociaż nie pretenduje do miana monografii Śląska, to w dużej części wypełni tę lukę.

Wstęp to historyczny rys klubu, a prezentowane ilustracje przeprowadzą każdego kibica przez fascynującą, pełną wzlotów i upadków historię klubu, a także ludzi, którzy od zawsze byli idolami Wrocławia, a teraz nierzadko odeszli w zapomnienie. Nie zabraknie oczywiście ilustracji dokumentujących okres największej świetności klubu, który przypadł na przełom lat 70. i 80. ubiegłego wieku.

Bynajmniej jednak autorzy nie potraktowali pobieżnie czasów, kiedy Śląsk grywał w niższych ligach. Szczególnie cenne są zamieszczone w albumie unikalne ilustracje dokumentujące najwcześniejszy, niemal nieznany okres w dziejach klubu. Swoją opowieść doprowadzili do czasów współczesnych, a drugie mistrzostwo Polski i zdobycie Superpucharu 2012 stanowi wspaniały akcent końcowy i klamrę spinającą dzieje piłkarskiego Śląska.

Książkę można już kupić w sklepie Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” na Allegro.

cena: 85 zł

Produkt niedostępny. Nakład został wyczerpany.