Powróć do wszystkich aktualności Pamiątki po profesorach

konferencja_pamiatki_02.jpgUniwersytet Wrocławski z Ośrodkiem "Pamięć i Przyszłość" ogłasza zbiórkę pamiątek po profesorach. Akcja została ogłoszona dzisiaj w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dyrektorzy Ośrodka "Pamięć i Przyszłość", Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Instytutu Historycznego UWr. wystosowali wspólny apel do członków rodzin nauczycieli akademickich, pracujących na Uniwersytecie Wrocławskim w pierwszych latach powojennych.

Dyrektorzy apelowali o przynoszenie i oddawanie w depozyt pamiątek, zdjęć i osobistych przedmiotów związanych z najstarszymi pracownikami Uniwersytetu i ich działalnością naukową. Zostaną one pokazane na wystawie, którą Muzeum przygotowuje na 70. rocznicę polskiej nauki we Wrocławiu, przypadającą jesienią 2015 r. Za zgodą darczyńców część z tych eksponatów zostanie pokazana również na wystawie głównej w Centrum Historii "Zajezdnia", w części poświęconej wrocławskiej nauce po II wojnie światowej.

Pełen tekst apelu zobacz tutaj.

Na zdjęciu od lewej: Jacek Przygodzki - rzecznik UWr., prof. Rościsław Żerelik - dyrektor Instytutu Historycznego UWr., prof. Jan Harasimowicz - dyrektor Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Marek Mutor - dyrektor Ośrodka "Pamięć i Przyszłość"


Powróć do wszystkich aktualności