IV edycja konkursu plastycznego „Namaluj mi historię” odbywa się pod hasłem: „Skarby Wrocławia”. Konkurs skierowany jest jak zawsze do uczniów szkół podstawowych.

Plakat_Skarby_Wroc_awia_www.jpgW obu kategoriach wiekowych: dla uczniów z klas 1-3 oraz dla uczniów z klas 4-6 zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej dowolną techniką.

Prace przedstawiać powinny autorską wizję ucznia na temat wartościowych, unikalnych skarbów w jego otoczeniu. Zależy nam, by dzieci za pomocą prac plastycznych pokazały, co według nich jest bezcenne w Naszym mieście. Mogą to być miejsca, osoby, budynki, a nawet zbiory muzealne.

Chodzi o umożliwienie zaprezentowania talentu i inwencji twórczej dziecka. Pragniemy także zachęcić uczestników do obserwacji otoczenia i odnalezienia w nim walorów wartych pokazania. Zależy nam również na pogłębieniu wiedzy uczniów na temat wrocławskiej architektury, zbiorów muzealnych, archiwalnych czy słynnych wrocławianach.

Na prace czekamy do 30 kwietnia 2014 r. w siedzibie Ośrodka. W przypadku wysyłki liczy się data stempla pocztowego.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z p. Martą Kowalską-Fic (email: mkowalska@pamieciprzyszlosc.pl, tel. 71 334 90 43).

Do pobrania:


WYNIKI

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Juliusza Woźnego wyłoniła laureatów IV edycji konkursu plastycznego „Namaluj mi historię” obywającej się pod hasłem „Skarby Wrocławia”.

 W kategorii uczniów klas I – III:

Miejsce I: Amelia Dorożko z Mazurowic,
Miejsce II: Kacper Piwowarczyk z Wrocławia,
Miejsce III: Julia Aszkiełowicz z Wrocławia,

Wyróżnienia:
Kinga Wielichowska
Izabela Danielec
Julia Aszkiełowicz
Jakub Molenda
Hanna Szymańska
Kacper Szwajger
Małgorzata Załucka
Julia Wsułek
Maja Paterek
Jakub Bożych
Tobiasz Kaczała
Michał Olechowski
Zuzanna Kozak

 W kategorii uczniów klas IV – VI:

Miejsce I: Matylda Korzecka ze Żmigrodu,
Miejsce II (ex aequo): Wiktoria Bartosiewicz z Długołęki, Julia Kociołek z Wrocławia,
Miejsce III: Agnieszka Oko

Wyróżnienia:
Marta Damińska
Nel Dembna
Natasza Klempel
Alina Garbiec
Wiktoria Foryś
Marcin Jełłaczyc
Sara Jasiorska
Magdalena Gąsiorek
Kamila Szymańska
Wiktoria Pańczyszyn
Marcin Misiak

Dodatkowo zostały przyznane nagrody specjalne. 
Wyróżnienie Kwartalnika "Pamięć i Przyszłość" za emocjonalne podejście do tematu i szczerość wyrazu otrzymał Karol Kołcz. 
Wyróżnienie dr. Wojciecha  Kucharskiego za pomysłowość i wyjątkową interpretację tematu dostała Milena Moszczyńska. 

 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym wśród tak dużej konkurencji, ponieważ wszystkie prace reprezentowały niezwykle wysoki poziom i pomysłowość młodych artystów.  Życzymy kontynuowania zainteresowań plastycznych i nieustawania w poznawaniu historii miasta i wrocławskich skarbów.

 Uroczyste rozdanie nagród, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych odbędzie się 24 czerwca 2014r. (wtorek) o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu.