Powróć do wszystkich aktualności Nasze scenariusze w projekcie Scholaris

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” rozpoczął współpracę z internetowym portalem  Scholaris. Jest to bezpłatny portal wiedzy dla nauczycieli, który gromadzi i udostępnia użytkownikom gotowe zasoby edukacyjne oraz narzędzie dla nauczycieli do wykorzystania w przygotowaniu zajęć szkolnych. Jego głównym celem jest wspieranie systemu edukacji.

Projekt Scholaris gromadzi różnorodne pliki. Są to gotowe do wykorzystania scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne, filmy, grafiki, karty pracy, testy, sprawdziany, poradniki i wiele innych. Zasoby obejmują wszystkie poziomy kształcenie, przedmioty i zajęcia. Dostęp do nich jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji na portalu. Użytkownicy mogą wyszukiwać potrzebne materiały przez filtry: przedmiot, typ zasobu lub etap edukacyjny, natomiast po zalogowaniu do portalu otrzymują dodatkowo osobiste konta, na których mają możliwość budowania własnych zasobów oraz opracowania autorskich lekcji.

Projekt Scholaris – portal wiedzy dla nauczycieli wdraża Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym profilem na platformie Scholaris. Można z niego pobrać konspekty lekcji  w wersji elektronicznej wydane przez Ośrodek w serii wydawniczej „Materiały dla nauczycieli”.


Powróć do wszystkich aktualności