odbudowa01_m.jpg

III edycja konkursu plastycznego „Namaluj mi historię” odbywa się pod hasłem: „Odbuduj Wrocław”. Konkurs skierowany jest jak zawsze do uczniów szkół podstawowych.

W obu kategoriach wiekowych: dla uczniów z klas 1-3 oraz dla uczniów z klas 4-6 zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej technice.

Prace przedstawiać powinny autorską wizję ucznia na temat znanego lub mniej znanego budynku czy elementu architektonicznego Wrocławia. Może to być architektura znana z wrocławskich pocztówek lub budynki, które uczeń zna ze swojego najbliższego otoczenia, które obserwuje lub z których korzysta na co dzień.

Chodzi o umożliwienie zaprezentowania talentu i inwencji twórczej dziecka. Pragniemy także zachęcić uczestników do pogłębienia wiedzy na temat wrocławskiej architektury, wzbudzić zainteresowanie najbliższym otoczeniem – miastem lub dzielnicą. Zależy nam na zauważeniu i docenieniu ogromnego wysiłku kilku pokoleń wrocławian w odbudowaniu miasta po II wojnie światowej.

Na prace czekamy do 30 kwietnia 2013 r. w siedzibie Ośrodka. W przypadku wysyłki liczy się data stempla pocztowego.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z p. Błażejem Duberem (bduber@pamieciprzyszlosc.pl) lub p. Martą Kowalską-Fic (mkowalska@pamieciprzyszlosc.pl).

Do pobrania:
regulamin konkursu (doc)
zgoda na udział w konkursie (doc)
metryczka pracy konkursowej (doc)
plakat (pdf)

 

WYNIKI

Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. Joanny Wojdon wyłoniła laureatów III edycji konkursu plastycznego „Namaluj mi historię” pod hasłem „Odbuduj Wrocław”.

W kategorii uczniów klas I – III
Miejsce I: Miłosz Szałek z Wilczkowa,
Miejsce II (ex aequo): Aleksandra Oparska z Kluczborka, Paulina Lechowicz z Kluczborka,
Miejsce III: Bartłomiej Brzeźny z Jordanowa Śląskiego

Wyróżnienia:
Ada Krasińska,
Oliwia Żądło,
Filip Dołęga,
Kinga Średniak,
Jagoda Kiepura

W kategorii uczniów klas IV – VI
Miejsce I: Zofia Pukało z Wrocławia,
Miejsce II: Aleksandra Jurczak z Wrocławia,
Miejsce III: Apolonia Marcinek z Radwanic,

Wyróżnienia:
Kacper Jasiczek,
Monika Zimoch,
Jakub Pluskwa,
Zuzanna Zachoszcz, 
Katarzyna Postlethwaite, 
Alicja Kur, 
Jan Zalewski, 
Matylda Korzecka, 
Dominika Jankowska, 
Marcin Jełłaczyc, 
Mai Dinh Tien
Andżelika Bachman
Monika Jarecka
Piotr Mieczkowski 
Dawid Tatarzyński
Karolina Rogalka

Była to przełomowa edycja w historii konkursu „Namaluj mi historię”. Około 400 prac w obu kategoriach reprezentowało niezwykle wysoki poziom i pomysłowość młodych artystów. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym wśród tak dużej konkurencji, a wszystkich uczestników zapewniamy, że w tym roku nie było słabych prac. Życzymy kontynuowania zainteresowań plastycznych i nieustawania w poznawaniu historii miasta i wrocławskiej architektury.

Uroczyste rozdanie nagród, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych odbędzie się 21 czerwca 2013r. (piątek) o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu.