Powróć do wszystkich aktualności Koncert kameralny z okazji 50. rocznicy wystosowania Orędzia

Koncert kameralny z okazji 50. rocznicy wystosowania Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich odbędzie się 18 listopada o godzinie 20:00 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. 

18 listopada 1965 r. polscy biskupi obecni na II Soborze Watykańskim wystosowali list znany jako Orędzie biskupów polskich do biskupów niemieckich, w którym padło znamienite zdanie "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie". Słowa te okazały się kluczowe dla powojennych relacji polsko-niemieckich, a ich autor, wrocławski metropolita kard. Bolesław Kominek, może być zaliczany do Ojców Europy. Obchody 50. rocznicy wystosowania Orędzia są doskonałą okazją do przypomnienia dziedzictwa myśli kardynała Kominka oraz rozważań nad trudnym i wciąż niedokończonym procesem polsko-niemieckiego pojednania, które może być inspiracją tam, gdzie takie pojednanie jeszcze się nie dokonało.

 

W rocznicę wystosowania Orędzia zapraszamy Państwa na koncert kameralny w wykonaniu zespołu Wrocław Baroque Ensemble pod batutą Andrzeja Kosendiaka. W repertuarze znajdą się następujące utwory: Sonata e-moll na skrzypce i b.c. J.G. Pisendela, Suita D-dur na lutnię solo S.L. Weissa oraz Completorium G.G. Gorczyckiego.

 

Rezerwacja i odbiór biletów:

Dominika Otmar

e-mail: dotmar@pamieciprzyszlosc.pl

telefon: (71) 334 90 47

Cena biletu: 30 zł

 

Strona obchodów: www.1965-2015.eu 

Współorganizatorem koncertu jest Narodowe Forum Muzyki.

koncert_T_O.jpg 

logo_nfm_pozytyw_300_dpi__1_.png


Powróć do wszystkich aktualności